FI–UÇUŞ ÖĞRETMENİ EĞİTİMİ

FI–UÇUŞ ÖĞRETMENİ EĞİTİMİ

KURSUN AMACI

FI (A) kursunun amacı, Hususi veya Ticari Pilot lisansına sahip pilotlara FI (A) sertifikasının gerektirdiği yeterlilik düzeyine uygun eğitim vermek ve uçuş öğretmenliği bilgi ve becerisini kazandırmaktır.  Bu amaçla; Adayın, teknik bilgi seviyesini güncelleştirilir, gerekli teorik bilgi ve uçuş egzersizleri eğitimi verilir, yer ve hava hareketlerini öğretecek seviyeye gelmesini sağlamalıdır uçuş niteliklerinin yüksek standartta olması sağlanır, temel eğitim esasları ile öğretim prensiplerini öğretmeli, bu prensipleri hususi pilot PPL (A) düzeyinde tatbik etmeyi sağlamalı ve bunları seviyesinde nasıl kullanabileceği öğretilir.    

KURSA BAŞLAMA GEREKLİLİKLERİ  

  • En az 18 yaşında olmak,
  • En az lise veya dengi okul mezunu olmak,
  • Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yetkilendirilmiş havacılık tıp merkezleri tarafından düzenlenmiş geçerli 1inci sınıf sağlık sertifikası sahibi olmak.
  • Toplam uçuş tecrübesi en az 200 saat, bu uçuşun en az 100.00 saati sorumlu pilot olarak uçulmuş olmalıdır. PPL lisansına sahip olanlar için sorumlu pilot olarak uçuş süresi 150 saat olmalıdır.  
  • Ticari pilot lisansı almak için gerekli olan teorik dersleri almış ve sınavlarından geçmiş olmalıdır.
  • En az 30 saat tek motorlu pistonlu uçakla uçmuş olmak. Bu sürenin en az 5 saati ön uçuş test uçuşundan 6 ay öncesinde uçulmuş olmak.
  • En az 10 saat alet uçuş eğitimi almış olmak.  
  • Sorumlu pilot olarak 20 saat seyrüsefer uçuşuna sahip olmak. Bu süre iki farklı meydana, tam duruşlu iki iniş kalkışlı, 540 kilometrelik bir uçuşu kapsamalıdır.  
  • Yetkilendirilmiş bir uçuş öğretmeni ile ile yapılacak yeterlilik kontrolunda başarılı olmak. Bu uçuş testi kurs başlangıcından 6 ay önceki bir zaman içinde yapılmalıdır.  

TEORİK BİLGİ EĞİTİMİ

Adaylar, FI eğitimleri süresince gelişim testleri dahil olmak üzere toplam 125:00 saat teori eğitimi alırlar.

UÇUŞ EĞİTİMİ

Adaylar, FI eğitimleri süresince toplam 30:00 saat uçuş eğitimi alırlar.

Havacılık ve Uzay Bilimleri Eğitim Kurumları HUBEK, 2022 yılında hızlı büyüyen havacılık sektöründe artan nitelikli pilot ihtiyacını karşılamak için kurulmuş bir kuruluştur.

Bizi Takip Edin

Hemen Başvur

Başarıya Giden Yolda Bize Katılın!"

(0534) 550 4374

İhtiyacınıza Hızlı ve Etkili Çözümler

(0507) 753 7818

İhtiyacınıza Hızlı ve Etkili Çözümler

WhatsApp

Hızlı ve Kolay Bağlantı Kurun!

/** * Jovi Chat Kodu */