İstanbul’da faaliyet gösteren Havacılık ve Uzay Bilimleri Eğitim Kurumları (HUBEK), lise pilotaj oryantasyon öğrencileri ile Bursa/Yunuseli Havalimanı’nda uçuş gerçekleştirdi. 8 Ekim 2023 tarihinde gerçekleşen uçuşta, öğrenciler, uçağın kokpitinde yer alarak pilotluk mesleği hakkında uygulamalı bilgi edinme fırsatı buldular.

Uçuş, Bluewings Flight Academy’nin deneyimli eğitmenleri  tarafından gerçekleştirildi. Öğrenciler, uçağın kalkış, iniş ve uçuş sırasındaki farklı aşamalarını yakından gözlemleme fırsatı buldular. Ayrıca, uçuş sırasında pilotun yaptığı işlemleri ve uçağın kontrolünü nasıl sağladığını öğrendiler.

Uçuştan sonra öğrenciler, pilotluk mesleği hakkındaki sorularını eğitmene sordular. Eğitmen, öğrencilere pilotluk mesleğinin zorluklarını ve avantajlarını anlattı.

Uçuş okulunun yetkilisi, lise pilotaj oryantasyon uçuşlarının öğrencilerin pilotluk mesleği hakkında bilgi edinmelerine ve bu mesleğe olan ilgilerini artırmalarına yardımcı olduğunu söyledi.

Öğrenciler uçuştan memnun kaldılar.

Uçuşa katılan öğrenciler, uçuştan çok memnun olduklarını söylediler. Öğrenciler, uçağın kokpitinde yer alarak pilotluk mesleği hakkında bilgi edinmenin çok heyecan verici olduğunu belirttiler.

Bir öğrenci, “Uçuş sırasında pilotun yaptığı işlemleri görmek çok ilginçti. Pilotluk mesleğinin ne kadar zor ama aynı zamanda ne kadar keyifli olduğunu anladım” dedi.

Bir diğer öğrenci ise, “Uçuş, pilotluk mesleği hakkında bilgi edinmek için harika bir fırsattı. Bu deneyim, pilot olmak için daha da motive olmamı sağladı” diye konuştu.

Havacılık ve Uzay Bilimleri Eğitim Kurumları’nın (HUBEK) lise öğrencilerine pilotaj oryantasyon uçuşları sunuyor.

Havacılık ve Uzay Bilimleri Eğitim Kurumları’nın (HUBEK), lise öğrencilerine pilotaj oryantasyon uçuşları sunarak bu mesleği tanımalarına yardımcı oluyor. Bu uçuşlar, öğrencilerin pilotluk mesleği hakkında bilgi edinmelerine ve bu mesleğe olan ilgilerini artırmalarına yardımcı oluyor.

Havacılık ve Uzay Bilimleri Eğitim Kurumları’nın (HUBEK), lise öğrencilerine yönelik pilotaj oryantasyon uçuşları hakkında detaylı bilgi veriyor.